Nasz zespół

Paweł Milewicz z wykształcenia magister turystyki i rekreacji. Od blisko dwóch dekad zaangażowany w rozwój turystyki kwalifikowanej na terenie województwa świętokrzyskiego. Pomysłodawca imprez długodystansowych: Maraton Pieszy Przedwiośnie, Zimowy Maraton Świętokrzyski. Instruktor Znakowania Szlaków Turystycznych i czynnie działający w pracach znakarskich od 2010 na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Pasjonat górskich wędrówek i kolarstwa szosowego. W mediach społecznościowy prowadzi strony pod nazwą: Kręci mnie szosa. W latach 2012-2019 Instruktor Turystyki w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach oraz przewodnik po dworku Stefana Żeromskiego. Dodatkowe hobby: wędkarstwo, modelarstwo i muzyka.

Beata Milewicz mgr turystyki. Doświadczenie w branży turystycznej zdobywała m.in. kierując przez 10 lat pracami Biura Oddziału Świętokrzyskiego PTTK Kielce. Posiada uprawnienia przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim, znakarza szlaków pieszych i górskich, instruktora znakarstwa oraz turystyki rowerowej. A w tym wszystkim, cyferki i logistyka to jej druga pasja.  Bez niej, nie było by księgowości i tego wszystkiego co i tak nikt nie zrozumie. Aktualnie zajmuje się organizacją wydarzeń promocyjnych i prewencyjnych w ramach pracy w jednym z Oddziałów KRUS. 

Marcin Sikorski, wykształcenie wyższe, geograf.
W latach 2003-2015 starszy specjalista do spraw edukacji w Świętokrzyskim Parku Narodowym – realizator programów edukacyjnych dla społeczności z terenu otuliny ŚPN jak również turystów.
Członek założyciel Stowarzyszenia Ochrony Sów, badacz z zakresu monitoring Sów Leśnych – na terenie województwa świętokrzyskiego. Autor publikacji z zakresu turystyki i jej wpływu na środowisko przyrodnicze. Są to publikacje omawiające oddziaływanie turystów na ekosystemy (np. Antropopresja i jej skutki geomorfologiczne w obrębie szlaków turystycznych w Świętokrzyskim Parku Narodowym).
W latach 2015 - 2021 dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, w latach 2022 i nadal dyrektor Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie. Członek Komitetu Rewitalizacji Gminy Bodzentyn.
Prezes i członek wielu stowarzyszeń. Kierownik, koordynator i realizator projektów z zakresu ochrony zabytków, kultury, edukacji i ochrony środowiska. Inicjator wydarzeń turystycznych i kulturalnych.
Animator lokalny w Stowarzyszeniu Integracja i Rozwój. W pracy społecznej działam z wieloma stowarzyszeniami, kołami gospodyń wiejskich i osobami indywidualnymi wspierając je w działalności społecznej. Wspiera sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej  i przedsiębiorców tworząc ofertę turystyczną w postaci Szlaku „Góry z Natury” prezentującego tkactwo, pszczelarstwo, kulinaria i piękno wsi świętokrzyskiej. Zainteresowania: piesze wędrówki, zwiedzanie, jazda konna.

Marcin Marciniewski dyplomowany specjalista do spraw zarządzania jakością i niezawodnością, prezes biura podróży, kreator i właściciel wakacyjnych baz w Szwecji, doświadczony specjalista w obrocie nieruchomościami i managemencie w turystyce i edukacji. Autor, koordynator i recenzent licznych projektów unijnych z w/w dziedzin. Od trzech dekad realizuje nietuzinkowe przedsięwzięcia. Kreuje od podstaw. Zarządza. Optymalizuje. Łamie stereotypy. Z sukcesem i dyskrecją.

Magdalena Tomak swoją przygodę ze światem turystycznym rozpoczęła od pracy w charakterze doradcy klienta dla jednej z wiodących marek odzieży outdoorowej. Późniejsza droga zawodowa również  była związana z działalnością w branży turystycznej i tak współorganizowała dziesiątki wyjazdów w najpiękniejsze zakątki gór polskich oraz rajdów pieszych i rowerowych po Górach Świętokrzyskich. Az w końcu przyszedł czas na pomoc w organizacji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego. Prywatnie interesuje się literaturą o wyprawach w najwyższe góry świata. Na drugim biegunie jej zainteresowań znajduje się świat social mediów i ich wykorzystanie w promocji wydarzeń turystycznych.