Imprezy

Organizacja imprez turystyczno-krajoznawczych, sportowych i edukacyjnych to nasza prawdziwa pasja. Biorąc, przez lata udział w różnych wydarzeniach w całej Polsce poznaliśmy, oczekiwania uczestników, które staramy się przełożyć na nasze imprezy. Atmosfera na imprezach jest dla nas priorytetem, tam się poznajemy z ludźmi z całej Polski, gdzie zostają przyjaźnie na lata.
Podejmujemy się organizacji zarówno niewielkich imprez, zlotów, złazów, jak również dużych wydarzeń w formie pikników, rajdów i maratonów. Każdą imprezę nagłaśniamy, współpracując z mediami lokalnymi. Prowadzimy również działania promocyjno-informacyjne z wykorzystaniem dedykowanych stron internetowych i kanałów w najpopularniejszych mediach społecznościowych.
Sesja turystyczna 151rowery 132rowery 159

Naszymi sztandarowymi imprezami są Zimowy Maraton Świętokrzyski oraz Maraton Przedwiośnie.
Zimowy Maraton Świętokrzyski, który stał się ucieleśnieniem naszych marzeń oraz imprezą, która dojrzewała, a wraz z nią my jako organizatorzy, by finalnie stała się jedną z najlepszych imprez turystycznych w kraju. To opinia uczestników, którzy przyjeżdżają w świętokrzyskie z najodleglejszych zakątków Polski, aby zmierzyć się z ponad 50-cio kilometrową trasą. Co nas cieszy, to fakt, że wiele osób to stali bywalcy, którzy nie odpuszczają i stawiają się na starcie każdej z edycji. Początki Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego, to skromne 200 osób, na liście startowej, co już wtedy przyprawiło nas o zawrót głowy, ale tutaj należy wspomnieć, że ostania edycja zgromadziła aż 500 chętnych na zimową eksplorację województwa świętokrzyskiego, a szczególnie gminy Chęciny. Przygotowanie tak dużej i tak dobrej imprezy nie byłoby możliwe bez sztabu zaangażowanych osób i instytucji. Ostatni Zimowy Maraton Świętokrzyski wsparło ponad 40 wolontariuszy oraz wiele organizacji, samorządów i prywatnych przedsiębiorców.
Zimowy Maraton ŚwiętokrzyskiZimowy Maraton ŚwiętokrzyskiZimowy Maraton Świętokrzyski

Maraton Pieszy Przedwiośnie, nasze pierwsze turystyczne „dziecko”, które powstało w murach Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Przedwiośnie to długodystansowa i wymagająca impreza turystyczno-biegowa, która integruje środowisko biegaczy, miłośników nordic walking, sympatyków nieśpiesznego zachwycania się fauną i florą świętokrzyskich szlaków. A to wszystko w trakcie pokonywania 76-cio kilometrowej trasy, na której nie brakuje spotkań ze świętokrzyską architekturą, zabytkami, przyrodą, widokiem na najpiękniejsze pasma Gór Świętokrzyskich oraz zdobyciem ich najwyższych szczytów. Nie brakuje też smakowitych kąsków jak choćby świętokrzyska zalewajka, która nie tylko syci, ale i napędza do dalszej wędrówki. Te wszystkie cudowności przyciągają jak magnes i sprawiają, że na starcie gromadzą się mieszkańcy najodleglejszych województw, aby sprawdzić swe możliwości, ale i poznać region świętokrzyski. To, co wyróżnia organizowane przez nas maratony, to fakt, że działamy bez pośpiechu. Znajdujemy, czas na docenienie każdego kto przybywa na metę, ale również tych którzy, choć na metę nie dotarli, to podjęli się próby pokonania zaplanowanej trasy. Podobnie jak Zimowy Maraton Świętokrzyski, także i Maraton Pieszy Przedwiośnie jest wspierane przez dziesiątki wolontariuszy oraz instytucji publicznych i prywatnych. Dzięki temu wsparciu możemy działać, rozwijać się i usprawniać naszą pracę.
Maraton Pieszy PrzedwiośnieMaraton Pieszy PrzedwiośnieMaraton Pieszy Przedwiośnie

Dla zainteresowanych partnerów podejmujemy się kompleksowej organizacji imprez. W 2022 r. wspólnie z Urzędem Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizowaliśmy I Piknik Rowerowy pod hasłem ROWEROWE POWITANIE WAKACJI. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, między innymi: rowerowy tor przeszkód, kapsuła 5D, nietypowe rowery, występy artystyczne na scenie. W ramach wydarzenia odbył się również rodziny rajd rowerowy.

Lubimy wyzwania i te emocje, które towarzyszą logistyce każdego wydarzenia. Każde zadanie traktujemy jako nowe doświadczenie, zabawę i ogromną frajdę.