III Kijada Świętokrzyska już wkrótce! Zapraszamy!

III Kijada świętokrzyska

W ramach projektu „Z pozytywną energią po Świętokrzyskim Parku Narodowym” Świętokrzyski Park Narodowy oraz Fundacja PGE serdecznie zapraszają do udziału Rajdzie Nordic Walking pn. III Kijada Świętokrzyska.

Celem imprezy jest poznanie walorów przyrodniczych i turystycznych regionu Gór Świętokrzyskich, w tym Świętokrzyskiego Parku Narodowego, promocja Nordic Walking jako popularnej formy aktywnego wypoczynku przyjaznego naturze, integracja osób w różnym wieku propagujących zdrowy styl życia w bliskim kontakcie z przyrodą.

Rajd odbędzie się 27 maja 2023 r. w sobotę.

Dla uczestników przewidziane zostały dwie trasy do wyboru:

Trasa I: Z miejscowości Huta Szklana przez Przełęcz Hucką do tzw. Rampy i dalej trasą przyrodniczo-kulturowej ścieżki edukacyjnej „Śladem kolejki wąskotorowej” do Słupskiego Weksla i przez Miejską Górę do siedziby Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego
w Bodzentynie (trasa średnio trudna ok. 17 km)

Rejestracja uczestników wybierających Trasę I rozpocznie się o godz. 8:00 w siedzibie Dyrekcji ŚPN w Bodzentynie ul. Suchedniowska 4; 26-010 Bodzentyn. Wyjazd do Huty Szklanej planowany jest na godzinę 9:00.

 https://mapa-turystyczna.pl/route/3mezs

Trasa II: Z miejscowości Kakonin do kapliczki św. Mikołaja, następnie przez Przełęcz
św. Mikołaja do tzw. Trójkąta, dalej do Słupskiego Weksla i przez Miejską Górę do siedziby Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie (trasa łatwa, ok. 11 km)

Rejestracja uczestników wybierających Trasę II rozpocznie się o godz. 9:00 w siedzibie Dyrekcji ŚPN w Bodzentynie ul. Suchedniowska 4; 26-010 Bodzentyn. Wyjazd do Kakonina planowany jest na godzinę 10:00.

 https://mapa-turystyczna.pl/route/3mesq

Uczestnikiem rajdu może być każda osoba, która ukończyła 18 lat, zapozna się z regulaminem Rajdu i wypełni formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

Formularz zgłoszeniowy

Uwaga! Udział w rajdzie jest BEZPŁATNY! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużej liczby zgłoszeń utworzona zostanie lista rezerwowa, bez gwarancji startu w wydarzeniu i otrzymaniu pakietu startowego.

W ramach Rajdu zapewniamy:

  • ubezpieczenie NNW
  • transport do miejsca startowego
  • pakiet startowy (gadżet sportowy)
  • zabezpieczenie przez służby ratownicze
  • poczęstunek na mecie
  • pamiątkowy medal za ukończenie trasy
  • obsługę na starcie i mecie
  • dodatkowe gadżety pozyskane sponsorów i partnerów.

Rajd Nordic Walking III Kijada Świętokrzyska jest finansowany ze środków Fundacji PGE.

W tym roku naszymi partnerami są: Stowarzyszenie Świętokrzyski Poziom Gór, Lokalna Organizacja Turystyczna „Góry Świętokrzyskie”, Kijowe Lejdis.

Jeśli jesteś z daleka i szukasz noclegu lub pomysłu, jak fajnie spędzić weekend w Górach Świętokrzyskich, koniecznie zajrzyj tutaj: https://goryswietokrzyskie.travel/